Danışmanlarımız

Prof. Dr. Emin Akçaoğlu
Prof. Dr. Emin Akçaoğlu

Prof. Dr. Emin Akçaoğlu lisans ve yüksek lisans eğitimini iktisat alanında Hacettepe ve Loughborough Üniversiteleri’nde, doktorasını ise işletme alanında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde tamamladı.

Akademik kariyerine geçmeden önce uzun bir süre Türk Eximbank’ta çalıştı.

Halihazırda Beykent Üniversitesi’nde görev yapmaktadır. Finans ve uluslararası işletmecilik alanlarında dersler vermekte; aynı zamanda şirketlere eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Beykent Üniversitesi’nin yanı sıra Almanya’da Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde ve Baden-Württemberg Cooperative State Üniversitesi’nde düzenli olarak dersler vermektedir.


Prof. Dr. Rainer Wehner
Prof. Dr. Rainer Wehner

Prof. Dr. Rainer Wehner, Almanya’da Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde işletme ve muhasebe alanında profesör olarak görev yapmaktadır. Aynı zamanda Ekonomi ve İşletme Yönetimi Fakültesi’nin Uluslararası İlişkiler Direktörü olarak da görev almaktadır.

Profesör Wehner, kendi üniversitesinin yanı sıra Rusya, Tayland ve Tayvan gibi farklı ülkelerde bulunan üniversitelerde de ‘stratejik yönetim,’ ‘farklılıkların yönetimi,’ ‘muhasebe,’ ‘genel işletme yönetimi,’ ve ‘kültürlerarası yönetim’ gibi konularda dersler vermektedir.


Dr. Jérôme Dumetz
Dr. Jérôme Dumetz

Dr. Jérôme Dumetz, özellikle Doğu Avrupa ülkelerindeki yönetim uygulamaları ve kültürlerarası yönetim konusunda uzman ve oldukça tecrübeli bir akademisyendir.

Eğitim hayatı boyunca, Fransa’daki ISEA’dan uluslararası ticaret diploması, Hollanda’daki Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden kültürlerarası çatışmaların çözümü alanında lisans derecesi, Plekhanov Rus Ekonomi Akademisi’nden Doğu Avrupa’da işletmecilik alanında yüksek lisans derecesi ve yine aynı alanda Plekhanov Üniversitesi’nden doktora derecesi almıştır.

Daha önce Plekhanov Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde çalışan Dr. Dumetz, 2009’dan beri Prag, Çekya’da yer alan Unicorn College’da Uluslararası Programlar Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Bu görevinin yanı sıra kültürlerarası yönetim konusunda eğitmenlik ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Anadili olan Fransızca’nın yanı sıra İngilizceyi çok iyi düzeyde, Rusça, İspanyolca ve Çekçe’yi ise iyi derecede bilmektedir.

Dr. Dumetz, düzenli olarak Rusya’daki Plekhanov Akademisi ve St Petersburg Devlet Üniversitesi, Fransa’daki ESSEC ve ESCE, Avusturya’daki FH Steyr, Çekya’daki Unicorn College ve VŠE, İngiltere’deki Manchester Metropolitan Üniversitesi, Hindistan’daki Christ Üniversitesi, Tayland’daki RMUTP ve Almanya’daki DHBW ile Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinde dersler vermektedir. Onun katkıları, farklı ülkelerdeki öğrencilere ve kurumlara değerli bilgiler sağlamaktadır.


Dr. Ertuğrul Akçaoğlu
Dr. Ertuğrul Akçaoğlu

Dr. Ertuğrul Akçaoğlu, bir hukukçu ve akademisyendir. Ankara Üniversitesi’nden hukuk alanında lisans, kamu hukuku (vergi hukuku) alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine sahiptir. Ayrıca Münster Üniversitesi’nde uluslararası vergi hukuku kursları almış ve Florida Üniversitesi’nde Amerikan federal vergi hukuku ve uluslararası vergi hukuku alanlarında uzun süre doktora çalışmaları yapmıştır. İleri düzeyde İngilizce bilgisine sahiptir.

Dr. Akçaoğlu, bilişim ve bilişim hukuku alanında da uzmanlaşmış olup, özellikle kamu kurumları ve meslek kuruluşları başta olmak üzere bu alanda ihtiyaç sahiplerine danışmanlık ve eğitim faaliyetleri yürütmektedir.

Akademik kariyeri boyunca, önceden Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çalışan Dr. Akçaoğlu, 2012 yılından itibaren Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Mali Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır. Dr. Akçaoğlu, Türkiye, Almanya ve Kıbrıs’taki üniversitelerde ulusal ve uluslararası vergi hukuku, kamu maliyesi ve kişisel verilerin korunması hukuku gibi konularda dersler vermektedir.