Danışmanlarımız

Prof. Dr. Emin Akçaoğlu
Prof. Dr. Emin Akçaoğlu

Prof. Dr. Emin Akçaoğlu lisans ve yüksek lisansını iktisat alanında Hacettepe ve Loughborough Üniversitelerinden, doktorasını işletme alanında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden aldı.

Öğretim üyeliğine geçmeden önce uzun süre Türk Eximbank’ta çalıştı.

Hâlen Beykent Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman (İngilizce) Bölümü’nde görev yapıyor. Finans ve uluslararası işletmecilik alanlarında dersler veriyor; firmalara eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

Beykent Üniversitesi’nin yanı sıra Almanya’da Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde ve Baden-Württemberg Cooperative State Üniversitesi’nde düzenli olarak dersler veriyor.


Prof. Dr. Rainer Wehner
Prof. Dr. Rainer Wehner

Prof. Dr. Rainer Wehner Almanya’da Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde işletme ve muhasebe profesörü ve Ekonomi ve İşletme Yönetimi Fakültesi’nin Uluslararası İlişkiler Direktörü.

Profesör Wehner kendi üniversitesinin yanı sıra aralarında Rusya, Tayland ve Tayvan’ın bulunduğu başka ülkelerdeki üniversitede ‘stratejik yönetim’, ‘farklılıkların yönetimi’, ‘muhasebe’, ‘genel işletme yönetimi’ ve ‘kültürlerarası yönetim’ konularında dersler veriyor.


Dr. Jérôme Dumetz
Dr. Jérôme Dumetz

Dr. Jérôme Dumetz Doğu Avrupa ülkelerindeki yönetim uygulamaları başta olmak üzere kültürlerarası yönetim konusunda uzman ve bu alanda çok tecrübeli.

Paris’teki ISEA’dan (Fransa) uluslararası ticaret diploması, Gröningen’deki Hanze Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nden (Hollanda) kültürlerarası çatışmaların çözümü alanında lisans derecesi, Plekhanov Rus Ekonomi Akademisi’nden Doğu Avrupa’da işletmecilik alanında yüksek lisans derecesi ve aynı alanda Plekhanov Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı.

Daha önce Plekhanov Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde çalışan Dr. Dumetz 2009’dan bu yana Prag’da (Çekya) Unicorn College’da Uluslararası Programlar Koordinatörü olarak çalışıyor. Bu görevinin yanı sıra kültürlerarası yönetim konusunda eğitmenlik ve danışmanlık yapıyor. Anadili olan Fransızcanın yanı sıra çok iyi düzeyde İngilizce ve iyi derecede Rusça, İspanyolca ve Çekçe biliyor. Düzenli olarak Rusya’daki Plekhanov Akademisi ve St Petersburg Devlet Üniversitesi, Fransa’daki ESSEC ve ESCE, Avusturya’daki FH Steyr, Çekya’daki Unicorn College ve VŠE, İngiltere’deki Manchester Metropolitan Üniversitesi, Hindistan’daki Christ Üniversitesi, Tayland’daki RMUTP ve Almanya’daki DHBW ile Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitelerinde dersler veriyor.


Dr. Ertuğrul Akçaoğlu
Dr. Ertuğrul Akçaoğlu

Dr. Ertuğrul Akçaoğlu bir hukukçu ve akademisyen. Ankara Üniversitesi’nden hukuk alanında lisans, kamu hukuku (vergi hukuku) alanında yüksek lisans ve doktora dereceleri mevcut. Münster Üniversitesi’nde uluslararası vergi hukuku kursları aldı; Florida Üniversitesi’nde uzun süre Amerikan federal vergi hukuku ve uluslararası vergi hukuku konularında öğrenim gördü, doktora çalışmaları yaptı. Dr. Akçaoğlu ileri düzeyde İngilizce biliyor.

Daha önce Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde çalışan Dr. Akçaoğlu 2012’den bu yana Hacettepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Mali Hukuk Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak çalışıyor. Mali hukuk uzmanlığının yanı sıra ileri düzeyde bilişim bilgisine sahip olan Dr. Akçaoğlu Türkiye, Almanya ve Kıbrıs’taki üniversitelerde ulusal ve uluslararası vergi hukuku, kamu maliyesi, kişisel verilerin korunması hukuku konularında dersler veriyor.

Top